fbpx

+48 608 607 850
+48 22 490 35 28

info@diatta.pl

Nie gubisz kilogramów choć jest to dieta niskokaloryczna?

Wiele osób na diecie uważa, że im mniej kalorii spożywają i im więcej trenują, tym szybciej osiągną wymarzoną wagę. Zazwyczaj jednak tak nie jest. Łatwo jest popełnić błąd polegający na przyjmowaniu zbyt małej ilości kalorii podczas odchudzania. To może powodować frustrację, irytację, zmęczenie i rozczarowanie wynikające z Twojego wysiłku.

Omówmy więc jak nie popadać do strefy zbyt niskiej kaloryczności i wciąż odnosić sukces w odchudzaniu. Co oznacza pojęcie „zbyt mała ilość kalorii”? – Dla kobiety jest to 1200 kalorii- Dla mężczyzny to 1600 kalorii. Dlaczego proces utraty zbędnych kilogramów ulega spowolnieniu?Kiedy tylko znacznie ograniczysz dzienne spożycie kalorii, Twój organizm zacznie sądzić, że ma do czynienia z głodem. Wówczas dochodzi do spowolnienia procesu metabolizmu, gdyż organizm ma na celu zatrzymanie energii.

Kiedy organizm wyczerpie już swoje dostępne węglowodany, zaczyna rozkładać tłuszcz i mięśnie by zdobyć paliwo. Z wielu powodów to niebezpieczne i wyczerpujące. W dodatku, jeśli utracisz część masy mięśniowej odchudzając się niewłaściwie, może to spowodować spowolnienie Twoich zdolności do spalania kalorii. Mięśnie spalają więcej kalorii aniżeli tłuszcz dlatego dobrze jest poprawić stosunek masy mięśniowej do tłuszczu.

Organizm każdego z nas jest inny. Trudno więc przewidzieć co się stanie, kiedy dana jednostka rozpocznie kurację niskokaloryczną, jednak jak wnioskować można z obserwacji, osiem na dziesięć przypadków kończy się nikłym spadkiem wagi. Kiedy jednak dodamy odrobinę protein i zdrowych węglowodanów by osiągnąć wciąż zdrowy poziom kalorii, jednostka ponownie dostrzega ubytek kilogramów.

Aby Twoja dieta odchudzająca przynosiła efakty, trzeba znaleźć idealną równowagę kaloryczną w celu utraty wagi w sposób efektywny. Wielu specjalistów twierdzi, że magiczna równowaga to deficyt jedynie 200 kalorii. To wystarczy by zaobserwować niewielki spadek wagi ale nie wystarczający do tego, by odnotował go nasz mózg. Jeśli chcesz przyspieszyć swój proces odchudzania, możesz doprowadzić do niedoboru 500 kalorii konsultując to uprzednio ze swoim lekarzem prowadzącym. Jedno zaś jest pewne, diety o niskiej zawartości kalorycznej nie sprawdzają się w dłuższym okresie czasu.

ZapiszZapisz