[vc_row][vc_column][vc_column_text el_class=””]Zainteresowanie dietą pudełkową z roku na rok rośnie. Taka forma odżywiania, znana jest powszechnie również jako catering dietetyczny. Samo określenie nie dotyczy tu konkretnego rodzaju jadłospisu, lecz sposobu jego dostarczania – w pudełkach. Osoby, które zdecydowały się skorzystać z cateringu codziennie otrzymują indywidualnie przygotowany zestaw posiłków na cały dzień. Dieta pudełkowa to więc przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu, lecz dla niektórych również spory wydatek. Czy rzeczywiście jest tak droga? I czy warto z niej skorzystać? Odpowiadamy.
Ile kosztuje dieta pudełkowa?
Cena cateringu dietetycznego zależna jest od wielu różnych czynników, a przede wszystkich od tego, na ile dni zamówiona zostaje usługa. Może być to kilka dni, miesiąc lub nawet trzy miesiące. Koszt całodziennego wyżywienia wynosi tu zwykle około 60-90 zł, natomiast miesięcznego 1600-1800 zł. Wiele firm cateringowych proponuje jednak różnego rodzaju zniżki, np. przy zamówieniu cateringu od razu na miesiąc, można skorzystać z 10% rabatu. Czas trwania usługi to nie jedyny czynnik wpływający na cenę. Ostateczny koszt diety pudełkowej zależy również od:
- rodzaju diety – w ofercie firm znaleźć można specjalne diety, m.in. wegańskie czy bezglutenowe oraz dedykowane jadłospisy, np. dla osób zmagających się z Hashimoto,
- liczby posiłków w ciągu dnia – zazwyczaj jest to pięć dań, jednak są diety, które składają się z trzech posiłków,
- kaloryczności – im więcej kalorii, tym wyższy koszt.
Opłacalność diety pudełkowej. Czy warto z niej skorzystać?
Na pierwszy rzut oka koszt diety pudełkowej wydaje się być wysoki. Ostatecznie jednak okazuje się, że wydatki z nią związane wiele nie przewyższają tych, jakie miesięcznie ponosi się na jedzenie – szczególnie jeśli regularnie spożywa się posiłki poza domem. W cenie cateringu zawarty jest w pełni zbilansowany, smaczny jadłospis przygotowywany przez specjalistów dietetyków i wykwalifikowanych kucharzy. Posiłki są zdrowe, sprzyjają zmianie nawyków żywieniowych i wspierają aktywny tryb życia. Użytkownicy diety pudełkowej mają bowiem znacznie więcej czasu, który pozwala zachować regularność w odżywianiu i ćwiczeniu.
Analizując kwestie opłacalności, należy pamiętać też o tym, że owszem ponosi się spory wydatek na zakup “pudełek”, jednak tym samym nie wydaje się dodatkowych pieniędzy na zaopatrywanie domowej lodówki. Komfort, a co najważniejsze – liczne korzyści dla samopoczucia i zdrowia, jakimi mogą cieszyć się użytkownicy cateringu dietetycznego, zdecydowanie warte są swojej ceny.