Diety specjalne

Dieta antycellulitowa

Jest to specjalna dieta, która pobudza przemianę materii i oczyszcza organizm z toksyn. Pojawienie się cellulitu to sygnał, że organizm ma trudności z usunięciem nadmiaru zbędnych, trujących substancji zalegających w komórkach tłuszczowych. Ułożony prawidłowo jadłospis pozwoli dobrać takie produkty, które przyspieszą proces przemiany materii i umożliwią komórkom pozbycie się nagromadzonych zapasów i wody. Stosując dietę antycellulitową należy dziennie wypijać około 2l niegazowanej wody mineralnej. Nominalny okres kuracji to 2 tygodnie, choć można ją stosować znacznie dłużej.

Główne cele w tej diecie to:

    • oczyszczenie układu pokarmowego,
    • wypłukanie toksyn,
    • spalenie tłuszczu.

Dieta dla cukrzyków

Lekrze i dietetycy na całym świecie uważają, że jedyną prawidłową dietą dla osób z cukrzycą jest dieta z ograniczeniem łatwo przyswajalnych węglowodanów oraz tłuszczu, bogata w węglowodany złożone i błonnik pokarmowy, oparta o system wymienników węglowodanowych.

Może dla niektórych to zabrzmi dziwnie, ale za pomocą odpowiedniej diety można spowolnić, a nawet zatrzymać rozwój cukrzycy. Wszystko zależy od nas samych. Dlatego jesteśmy my, by pomóc. Z nami posiłki będą odpowiednio dobrane, smaczne i zdrowe. Już nie musisz zastanawiać się nad ilością i doborem wymienników węglowodanowych w posiłkach – my zrobimy to za Ciebie.

Metoda Montignac

Skuteczna dieta odchudzajaca (ułożona w oparciu o niski indeks glikemiczny), bogata w błonnik pokarmowy, chrom, wapń, niezbędne witaminy i składniki mineralne oraz zdrowe tłuszcze, wspomaga wydolność psychofizyczną.

Najsłynniejsza dieta francuska króluje nad Wisłą. Jest zdrowa i daje trwałe efekty, a przy tym poleca ją wielu lekarzy. Według autora tej metody to nie nadmiar kalorii, a “złe” węglowodany nadmiernie podnoszące poziom cukru we krwi są przyczyną otyłości. Metoda Montigniac polega na komponowaniu w posiłkach produktów o niskim indeksie glikemicznym (takich, które minimalnie podnoszą poziom glukozy we krwi). Większość dietetyków i lekarzy uważa tę metodę za zdrową, zbilansowaną i urozmaiconą.

 

 

Ważne w diecie:

  • Błonnik – obniża zbyt wysoki poziom cukru we krwi,
  • Tłuszcz – tylko zawierający nienasycone kwasy tłuszczowe (oliwa, ryby).

Dieta sródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska stała się dietą modelową w zapobieganiu chorobom układu krążenia. Jej ochronne działanie polega na:

   • poprawie kontroli masy ciała
   • poprawie profilu lipidowego
   • działaniu przeciwzapalnym
   • działaniu przeciwzakrzepowym

Dieta sródziemnomorska, obfitująca w warzywa, owoce, ryby, orzechy, której istotnym elementem jest oliwa z oliwek oraz inne oleje roślinne, jest uznawana przez wielu specjalistów w dziedzinie żywienia człowieka za optymalną z punktu widzenia profilaktyki chorób serca i naczyń. Ten rodzaj diety zakłada jednocześnie niewielkie spożycie mięsa i produktów mlecznych.

    • Jeżeli chcesz poznać wyjątkowe i znane od wieków prozdrowotne działanie diety śródziemnomorskiej wystarczy, że zgłosisz się do nas i skorzystasz z naszego

   cateringu dietetycznego

   • .

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Close menu