Diety lecznicze

W ramach oferty catering dietetyczny proponujemy diety dla osób z problemami zdrowotnymi:

Dieta w chorobach przewodu pokarmowego

Układamy diety w następujących chorobach przewodu pokarmowego:

 • wrzodziejące zapalenie jelita grubego
 • choroba Leśniowskiego-Crohna
 • zespół jelita drażliwego
 • choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
 • choroba refluksowa
 • zaparcia

Dieta w chorobach układu krążenia

W naszej ofercie znajdują się diety w następujących schorzeniach:

 • miażdżyca
 • choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)
 • nadciśnienie tętnicze

W miażdżycy i chorobie niedokrwiennej serca nasz dietetyk zaleca dietę o kontrolowanej zawartości kwasów tłuszczowych, a w nadciśnieniu tętniczym – dietę DASH. W leczeniu chorób układu krążenia istotna jest nie tylko ilość tłuszczu w diecie, ale także jego skład i odpowiednie ilości kwasów tłuszczowych w ciągu dnia. Przy nadciśnieniu tętniczym ważne jest ograniczenie wszechobecnej soli w codziennej diecie.

Już nie musisz martwić się jakie produkty wybierać, aby zachować odpowiednią ilość i proporcje kwasów tłuszczowych w diecie oraz nie przekroczyć spożycia zalecanej ilości soli i sodu w ciągu dnia. My zrobimy to za Ciebie.

Dieta w chorobach trzustki

Oferujemy diety lecznicze w następujących schorzeniach trzustki:

  • ostre zapalenie trzustki
  • przewlekłe zapalenie trzustki

Podstawowymi założeniami diety w chorobach trzustki jest ograniczenie ilości spożywanego tłuszczu oraz przygotowywanie posiłków lekko strawnych. W oparciu o konsultacje z naszym dietetykiem, catering dietetyczny “Diatta” przyrządzi dla Państwa posiłki zgodne z aktualnymi zaleceniami żywieniowymi w schorzeniach trzustki.

Dieta w chorobach wątroby

Catering dietetyczny “Diatta” jako jeden z nielicznych tego typu firm na rynku oferuje dla swoich Klientów szereg odpowiednio dobranych diet wykazujących działanie lecznicze lub wspomagające leczenie w wielu różnych chorobach.

Kolejną dietą leczniczą, która znajduje się w naszej ofercie diety z dowozem, jest dieta w następujących schorzeniach wątroby:

  • ostre wirusowe zapalenie wątroby
  • przewlekłe wirusowe zapalenie wątroby
  • marskość wątroby

Jak każda inna dieta lecznicza, tak i dieta w chorobach wątroby ustalana jest indywidualnie z naszym dietetykiem w oparciu o przeprowadzony wywiad żywieniowy i wstępną konsultację z Pacjentem.

Dieta w chorobach nerek

Dla naszych Klientów proponujemy innowacyjne, oparte na aktualnych wytycznych ekspertów ds. żywienia, diety przeznaczone do stosowania w następujących schorzeniach nerek:

  • kamica układu moczowego
  • przewlekła choroba nerek

 

Ponadto proponujemy Państwu prawidłowo zestawione posiłki w okresie leczenia nerkozastępczego (przy hemodializie i dializie otrzewnowej). Produkty są dobierane skrupulatnie, a posiłki komponowane pod ścisłą kontrolą specjalisty dietetyka. A to wszystko po to, by nasi Klienci cieszyli się lepszym stanem zdrowia, uzyskanym w naturalny sposób.

Dieta dla osób z dną moczanową

Obecnie ważnym elementem terapii dny moczanowej jest odpowiednie postępowanie dietetyczne. Sztandarową zasadą jest ograniczenie zawartości związków purynowych w diecie. Ponadto bardzo ważny jest prawidłowy sposób żywienia ze szczególnym uwzględnieniem ograniczenia cukrów prostych i alkoholu oraz zwiększoną podażą kwasów tłuszczowych nienasyconych i związków fenolowych. Nie bez znaczenia jest również odpowiednia ilość przyjmowanych płynów w ciągu doby.

Oferowana przez nas dieta w terapii dny moczanowej zawiera w sobie pełny wachlarz aktualnych zasad żywienia osób z tą chorobą, a przy tym posiłki w niej zawarte są smaczne i wyglądają apetycznie.

Dieta w chorobie nowotworowej

Do podstawowych zadań dietoterapii stosowanej u chorych na nowotwór należą: uzyskanie i utrzymanie optymalnej masy ciała, zapobieganie lub korygowanie niedoborów poszczególnych składników odżywczych, zwiększenie tolerancji Pacjenta na stosowaną terapię oraz zminimalizowanie efektów ubocznych zarówno samej choroby, jak i leczenia.

Dieta osoby z chorobą nowotworową powninna być możliwie wysokoenergetyczna i wysokobiałkowa, z indywidualnymi modyfikacjami dotyczącymi zawartości składników odżywczych, w tym również składników mineralnych i witamin. W tym celu nasz dietetyk ustali indywidualnie dietę, biorąc pod uwagę stadium choroby, rodzaj stosowanej terapii i samopoczucie chorego. Naszym celem jest dostarczenie diety odpowiedniej dla każdego Klienta cateringu dietetycznego “Diatta”

Dieta w osteoporozie

 

Dieta bogata w wapń i w witaminę D oraz ograniczająca spożycie fosforu to najbardziej naturalny sposób leczenia osteoporozy. A to nie wszystko – taka dieta będzie zawierać w sobie wszystkie najnowsze zalecenia żywieniowe. Oczywiście nie wszyscy zdają sobie sprawę z mocy diety. Jednak my jesteśmy tego świadomi. Bo naszą misją jest poprawa stanu zdrowia wszystkich naszych Klientów – w naturalny sposób.

Dieta w alergiach pokarmowych

W alergiach pokarmowych stosujemy diety eliminacyjne, w których usuwamy te produkty lub składniki pokarmowe, które wywołują niepożądane reakcje ze strony organizmu. Bierzemy pod uwagę alergie na białko mleka krowiego,białko jaja, mięsa zwierząt rzeźnych, drobiu, ryb i owoców morza, a także alergie na produkty roślinne, a zwłaszcza soję, orzeszki ziemne, zboża, owoce i warzywa. Celem naszej diety w alergii pokarmowej jest utrzymanie dobrego stanu odżywienia poprzez dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych przy jednoczesnym wyeliminowaniu niektórych produktów lub składników pokarmowych.

Dieta w celiakii

Sztandarową i wyłączną metodą leczenia celiakii jest dieta bezglutenowa. Jej działanie lecznicze jest uwarunkowane eliminacją glutenu. Oprócz tego staramy się, aby każda dieta bezglutenowa pokrywała indywidualne zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze, uwzględniając jednocześnie ewentualny stopień niedoborów. Z tego względu nasze diety są ściśle kontrolowane, zwłaszcza pod kątem zawartości białka i błonnika pokarmowego. Niezbędne okażą się również zalecenia i wskazówki żywieniowe, które zostaną przedstawione podczas konsultacji z naszym dietetykiem.

  • Diatta w

cateringu dietetycznym

  • oferuje także diety:
 • w zaburzeniach lipidowych (podwyższony poziom cholesterolu, trójglicerydów itd.),
 • w cukrzycy typu 2,
 • odbudowujące dla wychodzących z anoreksji.

We współpracy z dietetykiem dostarczamy właściwą i odpowiednio zbilansowaną dietę, indywidualnie dla każdego Klienta.

Stosowanie diety powinno być poprzedzone przesłaniem do nas wypełnionej ankiety żywieniowej (w razie potrzeby istnieje możliwość przesłania do Państwa wzoru takiej ankiety), oraz pomiarami antropometrycznymi (co najmniej masa ciała i wzrost), które klient może wykonać w domu lub bezpłatnie w gabinecie lekarskim.

ZapiszZapisz

Close menu