catering dla przedszkoli

d

Firma Diatta oferuje catering dla przedszkoli, szkół, żłobków oraz innych placówek edukacyjnych i opiekuńczych. Układając jadłospis uwzględniamy zasady zdrowego i bezpiecznego żywienia, stosujemy się do zaleceń Instytutu Matki i Dziecka oraz Instytutu Żywności i Żywienia.

Znając potrzeby żywieniowe dzieci będących w wieku największego rozwoju psycho-fizycznego, dbamy, aby nasze posiłki zawierały wszelkie substancje odżywcze, dostarczały niezbędnych witamin i minerałów.

Wszystkie posiłki przygotowujemy wyłącznie ze świeżych produktów. Nie używamy konserwantów, aromatów, barwników i innych środków poprawiających smak, jak np. Vegeta, Kucharek. Nie stosujemy półproduktów , sami wykonujemy pierogi, kopytka, galaretki, kisiele. Dostarczane przez nas pożywienie jest pełnowartościowe, urozmaicone i smaczne. Dużą wagę przywiązujemy także do wyglądu posiłków, 2by zachęcić do jedzenia nawet „niejadki”.

Dla dzieci z alergiami pokarmowymi oraz specjalnymi wymaganiami żywieniowymi przyrządzamy diety indywidualne, zgodne z zaleceniami lekarza i rodziców.

Jesteśmy dumni, ze dzięki naszym posiłkom kształtujemy w dzieciach odpowiednie nawyki żywieniowe.

Nasza kuchnia spełnia wymagania Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Przykładowy jadłospis dla dzieci:

 • Śniadanie:
 • Kasza manna na mleku z sokiem

  Kanapki z masłem, szynką, pomidorem

 • Obiad:
 • Zupa pomidorowa z makaronem

  Pulpety drobiowe w sosie koperkowym, ziemniaki, buraczki

 • Podwieczorek:
 • Kisiel brzoskwiniowy, domowy

  Jedzenie dostarczamy w opakowaniach zbiorczych lub jednorazowych. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy.